image1 image2 image3

HELLO I'M DAGMARA|WELCOME TO MY PERSONAL BLOG|I HOPE YOU SPEND A NICE TIME HERE|ENJOY!|

Moja Przygoda Z Portsmouth #8

Po tytule, zapewne większość z Was już wie, że dzisiaj poczytacie troszeczkę o moim pobycie za granicą. Sama jestem zaskoczona, że jest to już ósma odsłona z tej serii, zaplanowane są jeszcze dwie, jednak tego tematu myślę że nie da się wyczerpać :)

Dzisiaj opowiem Wam o 'przejażdżce' na Isle of Wight. Jest to wyspa, która jest zdecydowanie większa od Portsmouth, jednak tereny na niej...
Mieliśmy okazję przejechać wyspę autokarem, ażeby było ciekawiej takim bez dachu. Oczywiście można było zejść na dół, jeżeli komuś było zimno, lecz mało kto wtedy o tym myślał gdy z góry były takie widoki. Powiem Wam, że widoki na wyspie przypominały trochę polskie łąki.
Największą atrakcją było wjeżdżanie i zjeżdżanie ze stromych gór. Wiele osób było przekonanych, że autokar gdzieś nie wjedzie, czy że zaraz się przewrócimy. 


Stare miasto również przypominało choć troszeczkę polskie starsze budowle. Dlatego dla większości grupy nie była to żadna atrakcja (dlatego tak mało mam zdjęć ze starówki). Czas wolny spędziliśmy na jedzeniu, tutaj też obyło się bez rewelacji bo wzięliśmy frytki, którymi potem karmiliśmy mewy, czy gołębie.Punktem kulminacyjnym było jedno z obrzeży wyspy, gdzie na horyzoncie było widać tylko wodę. Nie powiem, że nie podobał mi się ten widok. Ba ! Był cudowny. Na samym brzegu skarpy (a znajdowaliśmy się bardzo wysoko) stała ławeczka i to własnie z niej zrobione są te dwa zdjęcia. Szkoda, że nie oddają one prawdziwego piękna.

Te ciemne plamki to ławice ryb :)


Pogoda w ten dzień nie dopisała. Większość z nas wróciła przemoczona i zmarznięta do domów, niektórzy nawet się przeziębili. Jednak warto było, dla takich widoków wszystko ! 
Na wyspę dostaliśmy się poduszkowcem, jak również nim wróciliśmy, droga była krótka, a taką 'maszyną' płynęłam pierwszy raz. Z daleka nie wygląda na pojemną, jednak z perspektywy pasażera jest strasznie ogromna. Share this:

CONVERSATION

1 komentarze:

PAMIĘTAJ:
Każda obserwacja i każdy komentarz motywuje:)

***