image1 image2 image3

HELLO I'M DAGMARA|WELCOME TO MY PERSONAL BLOG|I HOPE YOU SPEND A NICE TIME HERE|ENJOY!|

Kim jest tajemnicza Miss Dior?


Gdy Christian Dior projektował swój pierwszy zapach kierowały nim nie lada ambicje. W planach miał bowiem stworzenie perfum, które ubrałyby kobietę w zapach pożądania i miłości. Chciał również, aby jego suknie stanowiły reprezentację takiej właśnie, emocjonalnie zaangażowanej, mgiełki. Od powstania kultowej receptury mija właśnie 68 lat, a Miss Dior wciąż rządzi na listach zapachowych bestsellerów. To chyba dowód, że prawdziwa miłość nie zna granicy czasu i nigdy się nie ulatnia. O tym będzie właśnie dzisiejszy artykuł – o historii pachnących uczuć, które narodziły się ponad sześć dekad temu i wciąż nie tracą na intensywności. Pierwszy flakonik zapachu Miss Dior został sprzedany 1 grudnia 1947 roku. Powojenne czasy nie były zbyt łaskawe dla wymagającego rynku perfum, ale zespół marki szybko przekonał się, że sekret sukcesu tkwi właśnie w otaczającej produkt aurze luksusu. Jak wyglądała zatem pierwsza buteleczka Miss Dior? Co ciekawe, znacznie odbiega ona kształtem od “kokardkowej” wersji, którą znamy dzisiaj:

Czterdziestodwuletni pomysłodawca zapachu długo nie mógł zdecydować się na jego nazwę. Jak zwykle w tego typu sytuacjach, o wszystkim zadecydował przypadek. Pewnego dnia Mitzah Bricard, muza projektanta, spostrzegła jak siostra Christiana wchodzi do jego butiku.

“Spójrz, przyszła Miss Dior”
– powiedziała, na co mistrz zakrzyknął:
“Miss Dior! Oto moje perfumy!”
Wygląd buteleczki ewoluował w 1949 roku, zwracając uwagę na francuski rodowód perfum. Zaledwie rok później, w 1950 roku, obły flakon Miss Dior uległ kolejnej, tym razem bardziej radykalnej zmianie. Wynikało to w głównej mierze z wizji nowej kolekcji ubrań projektanta, zorientowanej na kątach prostych. Nowa buteleczka stała się geometryczna, architektoniczna i bardziej stonowana. Ostre kąty zostały jednak złagodzone przez kokardę i rżnięty w grubym szkle wzór w pepitkę. Flakon został skrojony jak najlepszy garnitur. Jest to zdecydowanie forma, którą przypomina dzisiejszą wersję flakonika.


Share this:

CONVERSATION

3 komentarze:

PAMIĘTAJ:
Każda obserwacja i każdy komentarz motywuje:)

***